Rejestracja uczestników

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki

Tomaszów Mazowiecki – stolica Powiatu Tomaszowskiego to miasto położone w samym sercu Polski na terenie województwa łódzkiego. Jego powierzchnia wynosi 4130 ha. W chwili obecnej mieszka w nim ponad 60 tys. osób. Atrakcyjność turystyczną miasta wyznacza pięć przepływających przez nie rzek jak również bliskość Lasów Spalskich, oraz jedynych w Europie wywierzysk wapiennych pn.: Rezerwat „Niebieskie Źródła”. W bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu „Niebieskie Źródła” znajduje się Skansen Rzeki Pilicy, który ma na celu dokumentowanie i popularyzowanie bogatego dziedzictwa przyrodniczego, historycznego oraz kulturowego Pilicy i jej dopływów. 

Projekt turystyczny Tomaszowa Mazowieckiego nosi nazwę „Tomaszowskiej Okrąglicy” w skład, którego wchodzą: Rezerwat „Niebieskie Źródła”, Skansen Rzeki Pilicy oraz Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” – pierwszy tego rodzaju obiekt w rejonie centralnej Polski.  Nie bez znaczenia jest także umiejscowienie miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Sulejowskiego. Zainteresowanie miastem wzbudza również pierwsza w Polsce Arena Lodowa. 

„Salon miasta” czyli Plac Kościuszki zrewitalizowany przy wsparciu funduszy europejskich to wizytówka nowego wizerunku Tomaszowa Mazowieckiego. Stał się on miejscem integracji społecznej, turystyki, rekreacji i wypoczynku, spotkań i wydarzeń kulturalnych. 

Arena Lodowa to obiekt przystosowany do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej. Spełnia również wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. W Tomaszowie wspierany jest również sport amatorski. Każdy biegacz może skorzystać z bezpłatnych zajęć z Wandą Panfil (maratonka, mistrzyni świata), która uczy jak poprawnie i efektywnie biegać. Nie brakuje też emocji związanych z innymi dyscyplinami sportu, np. siatkówką (Lechia Tomaszów – i liga).

Tomaszów posiada również bogatą ofertę kulturalną. Najbardziej znane imprezy to oczywiście Dni Tomaszowa, Piknik organizacji pozarządowych „Lokalni Niebanalni” czy Love Polish Jazz Festival, podczas którego występują największe gwiazdy tego nurtu muzycznego.

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki
ul. P.O.W. 10/16
97-200 Tomaszów Mazowiecki
Tel. +48 44 724 23 11 Fax +48 44 724 43 59 
e-mail: sekretariat@tomaszow-maz.pl 
www.tomaszow-maz.pl


Masz pytania? Napisz do nas
Wyszukaj hotel
Booking.com
Zamów newsletter