Rejestracja uczestników

Miasto Legnica

Hasło promocyjne miasta „Legnica – z nią zawsze po drodze” odnosi się do zalet związanych z lokalizacją miasta, jak i klimatu, które stworzono dla obsługi lokalnego small biznesu oraz dużych inwestorów. Legnica ma doskonałą lokalizację – w centrum Dolnego Śląska. Zalety związane z położeniem miasta u zbiegu granic z Niemcami i Czechami oraz bliskością autostrady A4 i szlaku kolejowego E-30 sprawiły, że na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak i poza nią, zainwestowały światowe koncerny z Azji, Europy i Ameryki. Nowoczesne i dynamiczne miasto stawia na dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb i oczekiwań konkretnych firm, mających wpływ na dynamikę rynku pracy.

Legnica to jedno z centrów Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM), z wieloletnim doświadczeniem współpracy z globalnym koncernem KGHM Polska Miedź SA. Miasto posiada bogatą bazę hotelową, sportowo-rekreacyjną oraz szeroką i atrakcyjną ofertę rynku nieruchomości i mieszkaniowego. Legnica to idealne miasto do życia i pracy, a prowadzenie działalności na jego obszarze to dobra i pewna inwestycja.

Miasto, którym zarządzam, wdraża nowoczesne rozwiązania z obszaru Smart City i stawia na rozwój infrastruktury teleinformatycznej dla potrzeb IT. Legnica w 2016 roku otrzymała tytuł Inteligentnego Miasta Roku 2015 (Smart City Forum – Warszawa). Według najnowszego rankingu Polish Cities of the Future (fDi z grupy Financial Times) Legnica zajęła wysokie miejsca wśród miast średniej wielkości pod względem atrakcyjności dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych - trzecie miejsce w kategorii ogólnej oraz potencjału ekonomicznego, a czwarte w kategorii opłacalności - mówi Tadeusz Krzakowski, Prezydent Legnicy.

Silną stroną Legnicy jest jej lokalizacja. Położona w centrum Dolnego Śląska, w niewielkiej odległości do granicy z Czechami (66 km) i Niemcami (95 km), w miejscu, gdzie krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne – autostrada A4, wiodąca z zachodu Europy na Ukrainę oraz droga krajowa nr 3 i realizowana droga szybkiego ruchu S3 z południa kontynentu nad Bałtyk i do Skandynawii. Przez miasto przebiega linia kolejowa E-30 relacji: Berlin – Drezno – Zgorzelec – Legnica – Wrocław – Katowice – Kraków – Przemyśl – Lwów – Kijów. Opisane sieci transportowe wchodzą w skład III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, biegnącego w kierunku wschód-zachód. Natomiast droga krajowa nr 3 i droga szybkiego ruchu S3, stanowią podstawę korytarza uzupełniającego, biegnącego z południa na północ Europy.
Masz pytania? Napisz do nas
Wyszukaj hotel
Booking.com
Zamów newsletter