Rejestracja uczestników

Miasto Gorzów Wielkopolski

Atrybuty Gorzowa to nie tylko dobre położenie w stosunku do głównych szlaków komunikacyjnych (droga ekspresowa S3 oraz autostrada A2), ale także możliwość działania w ramach Kostrzyńsko–Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Niskie koszty produkcji oraz relatywnie niskie koszty nieruchomości to tylko niektóre czynniki zachęcające do inwestowania. Kompaktowość Miasta sprawia, że inwestor znajdzie tu wszystko czego potrzebuje: miejsce do pracy, do życia oraz atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu.

Strategicznym atutem Gorzowa jest korzystne położenie na skrzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych oraz sąsiedztwo granicy polsko-niemieckiej. To tu spotyka się świat, aby wymieniać doświadczenia, idee, kapitał, ludzi. Gorzów znajduje się w ważnym momencie rozwoju, szczególną rolę odgrywa strategia modernizacji naszego miasta. Projekty realizowane przy wsparciu środków unijnych kształtują doskonałe warunki dla biznesu, jego otoczenia i mieszkańców. Wszystko to nieustannie pobudza rozwój miasta i kieruje w stronę biznes - mówi Jacek Wójcicki, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

W ramach stworzonego systemu ulg inwestor może uzyskać zwolnienie z podatku od nieruchomości. Może być ono udzielone na okres do 5 lat i stanowi regionalną pomoc inwestycyjną. Jest przeznaczone na wspieranie inwestycji początkowej lub na tworzenie nowych miejsc pracy w następstwie realizacji inwestycji początkowej. Udogodnieniem jest również zwolnienie z podatku od środków transportowych. To także forma wsparcia regionalnego i przysługuje w przypadku zrealizowania przez przedsiębiorcę inwestycji początkowej, w wyniku której utworzone zostaną nowe miejsca pracy.

W realizacji zamierzeń inwestycyjnych w Gorzowie wspiera na każdym kroku zespół Wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu Urzędu Miasta. Zajmuje się przygotowaniem oferty skrojonej na potrzeby inwestora. Pomaga w przejściu przez procedury administracyjne  związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Pozostaje w kontakcie z operatorami mediów i instytucjami uczestniczącymi w procesie inwestycyjnym. Zajmuje się wsparciem lokalnego biznesu.

Stoisko Gorzowa Wielkopolskiego wraz z ofertą inwestycyjną będzie dostępne podczas targów Real Connect.
Wydział Obsługi Inwestora i Biznesu
tel. (95) 7355 894, (95) 7355 966,
wob@um.gorzow.pl
www.inwestycje.gorzow.pl
Masz pytania? Napisz do nas
Wyszukaj hotel
Booking.com
Zamów newsletter