Rejestracja uczestników

Miasto Jelenia Góra

Każdemu inwestorowi miasto zapewnia profesjonalną obsługę podczas całego procesu, wsparcie poprzez przyspieszenie procedur administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji oraz program zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy „de minimis” dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy - podkreśla Marcin Zawiła - Prezydent Miasta.

Jelenia Góra graniczy bezpośrednio z Czechami i położona jest blisko Niemiec. Władze samorządowe prowadzą zakrojone na szeroką skalę inwestycje, które poprawiają jakość infrastruktury i warunki życia mieszkańców. W mieście funkcjonuje Strefa Przemysłowa, która obejmuje ok. 80 ha przeznaczonych pod inwestycje gruntów, atrakcyjnie położonych przy głównym szlaku komunikacyjnym w kierunku Czech i Niemiec. Tereny te zawierają również grunty należące do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Jelenia Góra ma w swojej ofercie również atrakcyjne nieruchomości niezabudowane i zabudowane zlokalizowane w obszarach turystycznych oraz uzdrowiskowych.

To także centrum edukacyjne kształcące na wysokim poziomie m.in. ekonomistów i inżynierów. Rocznie mury jeleniogórskich uczelni opuszcza ok. 1000 studentów, z kwalifikacjami w rachunkowości i doradztwie finansowym, ekonomii menedżerskiej, zarządzaniu jakością, informatyce przemysłowej, telekomunikacji, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, filologii angielskiej i germańskiej, hotelarstwie i gastronomii.

Jelenia Góra to miejscowość o charakterze turystyczno-uzdrowiskowym oraz handlowo-przemysłowym. Malownicze położenie w Karkonoszach czyni Jelenią Górę miejscem niezwykle atrakcyjnym dla miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku. To miasto, w którym warto nie tylko odpoczywać, ale i osiąść na stałe. Miasto oferuje atrakcyjnie położone tereny pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną z pięknym widokiem na panoramę Karkonoszy. Oprócz terenów przeznaczonych pod inwestycje przemysłowe, handlowe i mieszkalnictwo, miasto posiada w swojej ofercie również atrakcyjne nieruchomości niezabudowane i zabudowane zlokalizowane w obszarach turystycznych oraz uzdrowiskowych.

Obsługa Inwestora
Karolina Szalewska-Wrona
tel. +48 75 75 46 348
inwestor@jeleniagora.pl
Masz pytania? Napisz do nas
Wyszukaj hotel
Booking.com
Zamów newsletter