Rejestracja uczestników

Jelenia Góra ze Strefą Przemysłową

Każdemu inwestorowi miasto zapewnia profesjonalną obsługę podczas całego procesu, wsparcie poprzez przyspieszenie procedur administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji oraz program zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy „de minimis” dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy - podkreśla Marcin Zawiła -prezydent Miasta. 

Jelenia Góra graniczy bezpośrednio z Czechami i położona jest blisko Niemiec. Władze samorządowe prowadzą zakrojone na szeroką skalę inwestycje, które poprawiają jakość infrastruktury i warunki życia mieszkańców. W mieście funkcjonuje Strefa Przemysłowa, która obejmuje ok. 80 ha przeznaczonych pod inwestycje gruntów, atrakcyjnie położonych przy głównym szlaku komunikacyjnym w kierunku Czech i Niemiec. Tereny te zawierają również grunty należące do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Jelenia Góra ma w swojej ofercie również atrakcyjne nieruchomości niezabudowane i zabudowane zlokalizowane w obszarach turystycznych oraz uzdrowiskowych. 

To także centrum edukacyjne kształcące na wysokim poziomie m.in. ekonomistów i inżynierów. Rocznie mury jeleniogórskich uczelni opuszcza ok. 1000 studentów, z kwalifikacjami w rachunkowości i doradztwie finansowym, ekonomii menedżerskiej, zarządzaniu jakością, informatyce przemysłowej, telekomunikacji, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, filologii angielskiej i germańskiej, hotelarstwie i gastronomii.

Masz pytania? Napisz do nas
Wyszukaj hotel
Booking.com
Zamów newsletter