Rejestracja uczestników

The Resort Group na Real Connect 2018

Założona w 2007 roku, The Resort Group PLC (TRG) to spółka z centrum administracyjnym w Wielkiej Brytanii, centrum finansowym na Gibraltarze i biurami przedstawicielskimi w Belgii, Portugalii, Czechach, we Włoszech i od niedawna w Polsce. Grupa jest deweloperem luksusowych kompleksów wypoczynkowych i współpracuje ze światowymi operatorami hotelowymi i turystycznymi, w tym TUI Travel, Meliá Hotels International, Steigenberger Hotels and Resorts oraz Hilton Worldwide. 

TRG jest liderem na rynku pięciogwiazdkowych hoteli w Republice Zielonego Przylądka, który jest jednym z rozwijających się rynków turystycznych na świecie, i zarządza w tym kraju największym portfelem luksusowych kompleksów wypoczynkowych. Jego wielokrotnie nagradzane kompleksy wypoczynkowe na wyspie Sal to MELIÃ Tortuga Beach Resort, MELIÃ Dunas Beach Resort & Spa i Sol Dunas, do których dołączyły ostatnio dwa nowe obiekty: TUI Sensimar Cabo Verde i MELIÃ Llana Beach Resort & Spa. Wraz z kolejnymi dziesięcioma projektami będącymi w przygotowaniu na sąsiedniej wyspie Boa Vista, TRG wciąż rośnie w siłę dzięki unikalnej ofercie inwestycyjnej na rynku nieruchomości zagranicznych.

TRG zarządza całym procesem deweloperskim od identyfikacji najlepszych gruntów przez projekt architektoniczny, aż po zarządzanie postępem robót budowlanych. Wraz z udokumentowanym dorobkiem w branży, terminowością realizacji projektów oraz budową zgodnie z budżetem, grupa jest ważnym partnerem dla światowej klasy operatorów hotelowych, którzy dbają o obłożenie i rentowność.

Niezależnie, oceniona przez międzynarodową agencję ratingową (ARC Ratings S.A.), TRG otrzymała rating BBB - (tzw. "rating inwestycyjny"), co potwierdza zasadność jej modelu inwestycyjnego. Agencja ratingowa ARC Ratings S.A. jest akredytowana przez Komisję Europejską, a jej ratingi są obecnie uznane za tożsame z ratingami nadawanymi przez agencje Fitch, Moody's i S&P.

TRG od początku istnienia generuje wyniki finansowe, a na przestrzeni ponad 10 lat doświadczenia w branży inwestycyjnej zbudowała dobre praktyki ładu korporacyjnego. Spółka od tego czasu wygenerowała ponad 450 mln euro przychodów i ponad 200 mln euro zysków ze sprzedaży nieruchomości. Grupa zbudowała 2228 pokoi hotelowych, pokoi typu suites, apartamentów i willi w 5 działających kompleksach wypoczynkowych, a jej aktywa łącznie mają wartość 140 mln euro.

Łączne przychody ze sprzedaży nieruchomości i działalności hotelowej w 2014 roku wyniosły 112,4 mln euro, osiągając zysk 28,4 mln euro. W 2015 r. łączne przychody wzrosły do 139,4 mln euro, osiągając zysk 32,8 mln euro. W 2016 r. łączne przychody ponownie wzrosły do 150,7 mln euro, a zysk wyniósł 33 mln euro, co oznacza duży wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. 

W przeciwieństwie do innych propozycji na rynku, inwestycja w kompleksy wypoczynkowe TRG zapewnia dodatkową korzyść w postaci 5-tygodniowego darmowego pobytu właścicielskiego w jednym z kompleksów sieci MELIÃ na wyspie Sal lub na Boa Vista, o ile inwestor posiada co najmniej 25 proc. udziału w apartamencie.

Inwestycja w całą nieruchomość zaczyna się obecnie od 183,550 euro. Inwestorom proponuje się także udział we współwłasności nieruchomości hotelowej (tzw. „własność częściowa”), gdzie kwoty zaczynają się już od około 11 000 euro za 5 proc. udziału we współwłasności.

TRG zapewnia inwestorom zwroty z inwestycji w trakcie budowy, które zaczynają się od 8 proc. w skali roku, a także gwarantowany minimalny zwrot z wynajmu w pierwszych 8 latach.

Masz pytania? Napisz do nas
Wyszukaj hotel
Booking.com
Zamów newsletter